Ekstravertas

Ekstravertai dažnai apibūdinami kaip vakarėlio sielos. Jų draugiška, energinga prigimtis traukia žmones, ir jiems sunku atsisakyti dėmesio. Bendravimas jiems yra būtinas.

Kitoje barikadų pusėje – intravertai, apibūdinami kaip santūresni. Jie gali užsiimti daugeliu socialinių veiklų, tačiau jiems reikia laiko pabūti atskirai nuo kitų, kad galėtų atgauti jėgas.

Ar jūs ekstravertas? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte

20 amžiaus 7-ajame dešimtmetyje, aptardamas asmenybės bruožus, psichologas Karlas Jungas pirmą kartą aprašė intravertus ir ekstravertus. Šias dvi grupes jis suklasifikavo pagal jų energijos šaltinį. Trumpai tariant, Jungas teigė, kad ekstravertams energijos teikia minia ir bendravimas su išoriniu pasauliu. Intravertams reikia laiko pabūti vieniems, kad atgautų jėgas, ir jie dažnai būna santūresni dėl savo elgesio ir bendravimo su kitais.

Jungas išsiaiškino, kad buvimas ekstravertu nėra viskas arba nieko pasirinkimas. Vietoj to, dauguma žmonių patenka į spektrą tarp dviejų poliaus galų. Per tuos metus, kai Jungo teorijos pirmą kartą išpopuliarėjo, tyrimų dėka buvo atskleista, kad yra genetinių ir hormoninių priežasčių, dėl kurių kai kurie žmonės labiau pasižymi ekstravertų bruožais nei kiti.

Ekstraverto asmenybės bruožai

Pateiksime kelis tipinius asmenybės bruožus, susijusius su ekstraversija:

Jūs mėgaujatės socialine aplinka

Žmonės, pasižymintys ryškesniu polinkiu į ekstraversiją, dažnai atsiduria dėmesio centre – ir jiems tai patinka. Socialinės situacijos jiems prie širdies ir jie siekia socialinės stimuliacijos. Ekstravertai dažnai nebijo prisistatyti naujiems žmonėms ir retai vengia neįprastų situacijų, bijodami viską sugadinti ar ko nors nepažinoti.

Jums nepatinka arba nereikia daug laiko leisti vieniems

Nors intravertams reikia pabėgti į savo namus ar biurus po nakties mieste su draugais ar įtempto susitikimo, ekstravertai mano, kad jų natūrali energija yra eikvojama, jei jie praleidžia per daug laiko vieni. Jų vidinės baterijos įkraunamos, kai jie būna šalia kitų žmonių.

Jums patinka būti tarp žmonių

Ekstravertai jaučiasi patogiai didelėse grupėse. Jie gali labiau skatinti grupinį sportą ar grupines išvykas. Jie gali inicijuoti savaitgalio veiklas, kokteilių išgėrimą po darbo ar kitus socialinius renginius. Pakviesti į vestuves, vakarėlius ir kitus susibūrimus, jie retai atsisako ateiti.

Susidraugaujate su daugeliu žmonių

Ekstravertams lengva susirasti naujų draugų. Iš dalies taip yra dėl to, kad jie mėgaujasi kitų žmonių energija ir užmezga ryšį su aplinkiniais. Jie taip pat linkę turėti platų socialinį tinklą ir daug pažįstamų. Siekdami naujų interesų ir veiklos, ekstravertai dažnai trokšta plėsti savo socialinius ratus.

Jums labiau patinka gvildenti problemas ar klausimus

Nors intravertai labiau linkę internalizuoti problemas ir jas apgalvoti, ekstravertai neprieštarauja diskutuoti apie savo problemas su kitais ir ieškoti patarimų. Jie dažnai itin pasiruošę atvirai reikštis ir aiškiai išsakyti savo prioritetus ar pasirinkimus.

Esate draugiški, mėgstantys bendrauti ir optimistiškai nusiteikę

Ekstravertai dažnai apibūdinami kaip laimingi, pozityvūs, linksmi ir bendraujantys. Jie nėra linkę sustoti prie problemų ar apmąstyti sunkumus. Nors jie patiria sunkumų ir bėdų, kaip ir visi kiti, ekstravertai dažniausiai dėl to nesijaudina.

Jūs nebijote rizikuoti

Ekstravertai gali elgtis rizikingai. Kai kuriose teorijose tvirtinama, kad jų smegenys yra linkę juos už tai apdovanoti, jei pasiseka. Vieno tyrimo metu buvo atskleista, kad rizikuojantys ekstravertai sėkmės atveju yra apdovanojami dopaminu – cheminiu junginiu, suaktyvinančiu smegenų atlygio centrą. Tyrimo metu dalyviai lošė, tačiau reakcija galėjo pasitvirtinti dėl bet kurios kitos veiklos.

Ekstravertai gali labiau norėti rizikuoti, nes to nauda – smegenis stimuliuojančio cheminio junginio antplūdis.

Jūs esate lankstūs

Ekstravertai dažnai prisitaiko prie bet kokios situacijos ir yra išradingi, iškilus problemoms. Nors jie gali būti organizuoti, ne visiems ekstravertams reikia veiksmų plano, kad jie galėtų pradėti projektą, planuoti atostogas ar atlikti kokią nors užduotį. Spontaniški sprendimai gali būti sveikintini.

Jei manote, kad neatitinkate visų ekstraverto bruožų, tikrai nesate tokie vieninteliai

Realybė yra tokia, kad dauguma žmonių yra kažkur per viduriuką. Labai nedaug žmonių yra grynai vieno tipo asmenybės. Net žmonėms, kurie negalėjo pasvajoti praleisti šeštadienio vakarą namuose, bijodami praleisti puikų vakarėlį, retkarčiais reikia laiko sau.

Be to, bėgant laikui, žmonių asmenybės gali keistis. Vaikystėje galite būti intravertiškesni, tačiau suaugus būsite ekstravertiškesni. Normalu, kad asmenybės spektras nepastovus. Kai kurie žmonės netgi stengiasi padidinti arba sumažinti savo ekstravertiškumą, pasitelkdami į pagalbą psichiatrus ar saviugdos programas.

Žinoma, didelė jūsų asmenybės dalis yra nulemta dar prieš susirandant savo pirmąjį draugą. Jūsų genai atlieka svarbų vaidmenį jūsų asmenybės atžvilgiu. Tiesą sakant, vieno tyrimo metu buvo atskleista, kad genai, kontroliuojantys jūsų smegenų reakciją į dopaminą, gali nuspėti jūsų asmenybės bruožus.

Žinoma, smegenų chemija nėra vienintelis veiksnys, lemiantis asmenybės tęstinumo nustatymą nuo intraverto iki ekstraverto. Jūsų asmenybės bruožai yra jūsų, kaip individo, evoliucijos ir augimo dalis. Dėl jų esate unikalūs.

Lankytojų komentarai