Smaragdas

Smaragdas mineralo berilo atmaina, chemiškai berilio aliumosilikatas Be3Al2(SiO3)6 su chromo ir vanadžio jonų priemaišomis. Kaip tik šios priemaišos suteikia smaragdui žalią spalvą (iš to ir kilo pavadinimas: graikiškai „smaragdos“ – „žalias akmuo“). Smaragdas būna sodriai žalios spalvos. Pagal Moso skalę jo kietumas yra 7,5-8.Smaragdų randama Kolumbijoje, Zambijoje, Nigerijoje, Rusijoje, Indijoje, Brazilijoje, Pietų Afrikoje. Didžiausi smaragdai „Emilija“ – 7035 ct.

Smaragdo savybės ir reikšmė

Šio tipo žmonių norai perauga jų galimybes.Jie dažnai imasi tokių darbų kurių nesugeba įveikti.Labai pergyvena nesėkmes ypač kada tai liečia pagalba kitiems.Turi pasisekimą priešingos lyties tarpe. Meilėje nepastovūs.

Smaragdo planeta yra Venera – meilės ir derlingumo planeta. Majai tikėjo magiška šio akmens jėga pritraukiant priešingos lyties žmones. Juo naudojosi senovės Egipto meilės deivė Izidė, Kleopatra kuri taip pat mylėjo smaragdus kurie jai suteikė moterišką žavesį ir magiją kuriai neatsispirdavo joks vyras tame tarpe ir Romos imperatorius Markas Antonijus.

Šio ženklo žmonės turi didelį pasisekimą širdies reikaluose, būna įdomus savo partneriams. Labai myli savo namus ir šeimą.Jie nuoširdūs ir ne savanaudžiai, mielai padeda kitiems, dažnai dalyvauja labdaros akcijose.

Taip pat įdomu

Sintetinis smaragdas pirmą kartą gautas 1848. Šio mineralo atmainos, naudojamos juvelyrikoje, dar yra akvamarinas, morganitas ir heliodoras. Blyškūs smaragdai juvelyrikoje vadinami tiesiog žaliu berilu (kaitinant jie gali supanašėti į akvamariną).

Lankytojų komentarai

Vienas komentaras Smaragdas

  1. Liuda 2009-02-24

    Ydomu paskatinėt

Rodyti daugiau komentarų